اسپو در رسانه

اسپو برنده جشنواره بین‌المللی اختراع و نوآوری خیام شد

جشنواره خیام

اسپو (گجت ارزیابی سلامت باروری مردان با استفاده از هوش مصنوعی) برنده مدال برنز جشنواره بین‌المللی اختراع و نوآوری خیام شد.

دکتر حسین واثقی دودران هم‌بنیان‌گذار اسپو بیان کرد: جشنواره بین‌المللی اختراع و نوآوری خیام در راستای ترویج و توسعه فرهنگ نوآوری با هدف راه‌اندازی اکوسیستم نوآوری با فناوری پیشرفته و توسعه علمی تشکیل شده است و با حمایت گسترده کشورها، موسسات تحقیقاتی، شرکت‌های نوآور، دانشگاه‌ها و مراکز علمی، تاجران و صنعت‌گران داخلی و خارجی در داخل کشور برگزار و به عنوان تنها رویداد بین‌المللی در کشور ایران از سوی سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان (WIIPA)‌انتخاب شده است.

وی افزود: در این رویداد بین‌المللی، اختراع اسپو(گجت ارزیابی سلامت باروری مردان با استفاده از هوش مصنوعی) توانست مدال برنز را در کارگروه مهندسی پزشکی به دست آورد.

دکتر واثقی تصریح کرد: اسپو به عنوان تنها ابزار خودمراقبتی و پزشکی شخصی‌سازی شده در حوزه سلامت باروری مردان در کشور است که توانسته است این عنوان را کسب نماید.

هم‌بنیان‌گذار اسپو خاطرنشان کرد: اختتامیه رویداد بین المللی خیام که قرار بود در اسفند سال ۱۳۹۸ برگزار شود، به دلیل پاندمی کرونا و با یک تاخیر ۱۴ ماهه در اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار شد و طرح‌های برگزیده شده از بین اختراعات ارسالی از ۲۷ کشور و بیش از ۳۵۰ اختراع طی دو مرحله انتخاب شده‌اند.

وی ادامه داد: اسپو از سال ۱۳۹۸در پارک علم و فناوری استان اردبیل فعالیت خود را شروع کرده  و طی دو سال اخیر توانسته است در چندین جشنواره و رویداد ملی و بین‌المللی مقام اول در اختراع، نوآوری و کسب و کار کسب نماید.

واثقی دودران اضافه کرد: مقام اول رویداد فناوری‌های دیجیتال پزشکی و سلامت، مقام اول جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان، مقاوم اول رویداد TEDMED و مقام اول نوآوری رویداد ۱۰۰ استارتاپ تنها تعدادی از موفقیت‌های این تیم جوان دانشگاهی در استان اردبیل است.

در ادامه می‌توانید انعکاس این خبر را در سایت های خبری مشاهده نمایید:

 

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *