اسپو؛

پلتفرم سلامت باروری مردان

 

اسپو، اولین سرویس جامع آزمایش باروری مردان در خانه با ارایه توصیه های شخصی برای بهبود باروری و توانایی پیگیری میزان باروری در طول زمان است. 

about

ناباروری فقط یک موضوع زنانه نیست!

ناباروری؛ موضوعی که همیشه به عنوان یک تجربه استرس زا، شناخته شده است. طی سالیان اخیر نیز آمار ناباروری در حال افزایش است. یک مطالعه جدید نشان می دهد که تعداد اسپرم طی 40 سال گذشته 59.4 درصد کاهش یافته است. متاسفانه از هر پنج زوج ایرانی، یک زوج نابارور است و این ميـزان، از ميانگين جهانی بـالاتر است.

متاسفانه باید گفت امید به زندگی در مردان ایرانی کمتر از زنان است. براساس استدلال های پزشکی؛ ترس از بیماری در ضمیر ناخودآگاه مردان وجود دارد. اگرچه آگاهانه این ترس را رد می کنند اما در عمل از رفتن به پزشک خودداری می کنند. در مورد ناباروری این انکار کردن پررنگ تر است. در واقع این تابویی است که اگر عریان شود مردان فکر می کنند که حیثیت مرد بودن شان زیر سوال رفته است.

مجموعه پزشکی اسپو، با توجه به تجربه کار در مراکز درمان ناباروری و مشاهده مشکلات موجود در این مراکز در بخش اتاق های نمونه گیری و از طرف دیگر جهت شکستن تابوی عدم گفتگو در مورد ناباروری در مردان سال 98 اقدام به طراحی گجت اسپو جهت ارزیابی اسپرم در خانه نمود. از سال 99 نیز بخش مشاوره آنلاین ناباروری جهت دسترسی سریعتر کاربران به پزشکان متخصص ناباروی و محتوای علمی تخصصی راه اندازی شد.

اسپو، استارتاپی در بخش مراقبت های پزشکی و زیر دسته خودمراقبتی است و در تلاش است تا با ارتقای آگاهی مردان نسبت به سلامت باروری به کاهش هزینه های ناباروری کمک نموده و موجب افزایش مشارکت مردان در شکل گیری خانواده سالم شود.

ماموریت ما

ما اسپو را برای شکستن تابوها و آگاهی در مورد ناباروری مردان ساخته ایم.
ما می خواهیم مردان توانمند شوند تا درمورد سلامتی و شیوه زندگی شان تصمیمات آگاهانه بگیرند.

 

اسپو با چهار هدف اصلی شکل گرفته است

 

توانمندسازی

ارتقای سلامت باروری مردان جهت گرفتن تصمیمات آگاهانه

بهداشت روانی

توجه به نیازهای روانی مردان در زمینه باروری

دسترسی آسان

افزایش دسترسی به ابزارهای سلامت باروری مردان

خودمراقبتی

افزایش خودمراقبتی مردان در زمینه سلامت باروری 

برای یک سفر 90 روزه باروری با ما همراه باشید.

گفتگو درباره مشکلات تان را آغاز کنید و احساسات و تجریه ناباروری تان را با ما به اشتراک بگذارید.