لباس زیر مردانه؛ گشاد یا چسبیده ؟

حسین واثقی
21 تیر 1400
دقیقه زمان برای مطالعه
لباس زیر مردانه؛ گشاد یا چسبیده ؟

شورت و شلوارهای گشاد می توانند تعداد اسپرم را افزایش دهند.اگر چه مردان در طول روز میلیون‌ها اسپرم تولید می‌كنند كه در مقایسه با زنان كه 300 تا 400 تخمك در طول عمرشان آزاد می‌كنند بسیار زیاد است، اما عوامل خارجی می‌تواند سلامت مردان را تحت تاثیر قرار دهد.

لباس زیر مردانه؛ گشاد یا چسبیده ؟

از آنجا كه سلول‌های اسپرم 10-11 هفته  برای رسیدن به بلوغ زمان لازم دارند آسیب آن­ها می‌تواند باروری را تحت تاثیر قرار دهد. برای حدود نیمی از زوج­هایی که دارای مشکلات باروری هستند، متخصصان می­گویند تعداد کم اسپرم دلیل این امر است.

اما شاید چیزی به سادگی تغییر نوع لباس زیر مردانه بتواند تغییری ایجاد کند. دمای بیضه­ ها همیشه یکی از موارد مورد بحث در ناباروری مردان است: برای اینکه بیضه­ ها از نظر کیفیت و مقدار کافی اسپرم تولید کنند ، دمای بیضه­ ها باید کمتر از دمای بدن باشد. “به همین دلیل است که [بیضه­ ها] در خارج از بدن قرار دارند.”

بیضه­ ها به سرد بودن تمایل دارند. بیضه ها در بدن مرد به شکل بیضی بوده و درون آن ها پر از لوله های پیچ در پیچ است. اسپرم در درون همین لوله ها تولید می شود. در حالت ایده آل، تولید اسپرم در دمای   (۳۴ درجه سانتیگراد) اتفاق می افتد.

این میزان حدود  (۳ درجه سانتیگراد) کمتر از دمای عادی بدن است؛ دمای عادی حدود بدن    (۳۷ درجه سانتیگراد) است.وقتی مرد لباس زیر چسبیده و تنگ می پوشد ، بیضه ها می توانند بیش از حد گرم شوند.

اگر درجه حرارت بیضه‌ها به 37 درجه  سانتی‌گراد برسد تولید اسپرم متوقف می‌شود. وقتی تولید اسپرم دچار اختلال شود، می‌تواند برای ماه‌ها نهفته باقی بماند.

چگونه حجم مایع منی را افزایش دهیم ؟
مشاهده مطلب

فكر می‌كنید اگر بیضه در معرض گرما قرار بگیرد چه اتفاقی می‌افتد؟ تعداد اسپرم پایین می‌آید ضمن آنكه تحرك آنها هم كاهش می‌یابد و این اولین گام به سوی اختلال در باروری مردان است.

یک مطالعه که در مجله Human Reproduction برجسته شده ، اثبات بیشتری بر این موضوع دارد. این مطالعه که در 8 آگوست 2018 منتشر شده ، بر روی تأثیر لباس های زیر مردانه بر غلظت اسپرم ، تعداد کل اسپرم و تعداد حرکت کلی تمرکز داشته است.

این مطالعه نشان داده که مردانی که لباس زیر گشاد می پوشند ، 25 درصد غلظت اسپرم بیشتر ، 17 درصد تعداد کل اسپرم و 33 درصد تحرک بالاتر در مقایسه با مردانی که به طور مرتب لباس کوتاه تنگ می پوشند ، دارند.

لباس زیر مردانه؛ گشاد یا چسبیده ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

بهبود رژیم غذایی چگونه با تعداد اسپرم و سلامت باروری مرتبط است؟

بهبود رژیم غذایی چگونه با تعداد اسپرم و سلامت باروری مرتبط است؟

مانند ورزش، رژیم غذایی نقش اساسی در سلامت کلی، گردش خون، تولید تستوسترون و بهبود سلامت باروری ...
مرضیه عطشان
01 اسفند 1400
اثرات قرص سیلدنافیل در مردان نابارور

اثرات قرص سیلدنافیل در مردان نابارور

قرص ویاگرا قرص ویاگرا (سیلدنافیل) از سال 1998 که در دسترس عموم مردم قرار گرفته ؛ به عنوان یکی از ...
سما حسن زاده
30 شهریور 1399
ناباروری در مردان

ناباروری در مردان

زوج نابارور بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی  (WHO) به زوجی اطلاق می­گردد که پس از 12 ...
مرضیه عطشان
01 شهریور 1400
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • تصویر
  • نمره
  • قیمت
  • موجود
  • Add to cart
  • محتوا
  • عرض
  • اندازه
مقایسه